Обери навчання у Вроцлаві!

Вро́цлав (пол. Wrocław, чеськ. Vratislav, лат. Wratislavia або Vratislavia, нім. Breslau, угор. Borosló) — місто в Польщі, в Нижній Сілезії, столиця Сілезії. Місто було засноване чеським князем Вратіславом I (правив у 915—921 рр.) і вперше записане під цією назвою в 1000 році. Ранні записи свідчать, що середньовічна назва міста була Vratislav в чеських джерелах і Wrocisław в польських. Пізніше поляки спростили вимову від Wrocisław до Wrocław.

SONY DSC

До 1945 року мало назву Бреслау. Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. У 2016 році місто буде культурною столицею Європи.

Вроцлав був господарем УЄФА Євро 2012, у 2017 році в місті будуть проходити Всесвітні Ігри.

Цікаво знати про Вроцлав:

«Панорама Рацлавіцька» – один з найпопулярніших туристичних об’єктів. Це живописне полотно заввишки 15 метрів, завдовжки 114 та діаметром 38 метрів розміщене в ротонді по колу. На ньому зображена битва 4 квітня 1794 року під Рацлавіцами (неподалік Кракова), в якій польські повстанці за участю косинерів (озброєних косами селян) під проводом національного героя Тадеуша Костюшка розбили царські війська на чолі з генералом Олександром Тормасовим. Картину створили спеціально до 100-ліття повстання Костюшка. Ініціатором її появи став львівський художник Ян Стик. Він запросив до співпраці художника-баталіста Войчеха Коссака. Полотно для роботи зіткали у Брюсселі, а залізну конструкцію ротонди купили у Відні. Картину писали з серпня 1893 року до травня 1894. Спочатку робота прикрашала Стрийський парк Львова, а до Вроцлава потрапила після Другої світової війни. Полотно стало доступним для відвідувачів з 1985 року, тобто через 40 років після перевезення до Вроцлава.

Вроцлавська Опера (пол. Opera Wrocławska) – оперний театр у Вроцлаві. Будівля сучасного оперного театру була зведена у 1839-1841 роках за проектом німецького архітектора Карла Фердинанда Ланґганса. Будівля перебудовувалася у 1865-1872 роках, а 1945 року з політичних причин з будівлі було знято фігури муз, а також скульптури ряду австрійських та німецьких діячів.
Початково будівля називалася Міським театром, оперні спектаклі почали ставити у театрі на початку XX століття. На сцені Вроцлавського оперного театру бували такі визначні митці, як Ріхард Вагнер, Ріхард Штраус, Вільгельм Фуртвенглер, Нікколо Паґаніні, Антон Рубінштейн, Ференц Ліст та Генрик Венявський.

Зала Століття, Народна Зала (пол. Hala Stulecia,Hala Ludowa; нім. Jahrhunderthalle, англ. Centennial Hall) — оздоровчо-спортивна зала, розташована у Щитницькому парку у Вроцлаві. У 2006 році внесена до Список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО (один з 13 об’єктів цього списку, що знаходяться в Польщі).
Зала Століття зіграла ключову роль у розвитку будівництва з бетону. Поєднуючи в собі піонерські інженерні та архітектурні рішення, вона стала зразком для зведення пізніших залізобетонних споруд.
Побудована в 1911-1913 роках за проектом архітектора Макса Берга в ранньомодерністичному стилі. Внесена до державного списку пам’яток архітектури в 1962 році разом з архітектурним комплексом, що включає Павільйон чотирьох куполів, перголи і шпиль (Iglica).

Вро́цлавські гно́ми («краснолюдки») — назва бронзовых статуеток-гномів, які встановлюються у Вроцлаві з 2001 року, кількість котрих постійно зростає. На даний момент, краснолюдки – одна з туристичних атракцій міста. Існують навіть спеціальні брошури, що допомагають знайти красналів у місті та описують індивідуальну історія кожного гнома.

Історія вроцлавських гномів бере свій початок в Помаранчевій альтернативі – підпільній групі, а пізніше хепінговому русі, що діяв в декількох містах Польщі, а зокрема у Вроцлаві в 1980-х роках. Перші намальовані гноми з’явилися у Вроцлаві по замислу голови руху Вальдемара Фрідріха (Майора Фрадріха), а найвідомішою організованою акцією стала Демонстрація гномів 1 червня 1987року.

Матеріали з Вікіпедії – вільної енциклопедії

Наші контакти: