Чому українські студенти їдуть вчитися до Польщі

Навчання

Освіта за кордоном – привілей великих розумників і багатіїв? Не вже так гадає більшість українців. І хай там як крокуємо до Європи, навчання в іноземних вищих школах для нас  Українців вже є доступним .

Із кожним роком усе більше українських випускників шкіл вступають до вищих навчальних закладів Європи. Чим краще навчатися у Польщі?   Головний плюс — тут усе прозоро. Питання хабарництва узагалі відсутнє. Оцінюють рівень знань, при цьому завжди допомагають і підтримують студентів.   Позитивним фактором , який спрямовує українську молодь їхати навчатися за кордон є відсутність корупції . Також велику роль відіграє те , що за кордоном є краща матеріально – технічна база та сама якість вищої освіти . У більшості спеціальностей навчання у Польщі дає більше практичних навичок, ніж теоретичних. Наші студенти отримують європейський диплом, за яким можна працювати у різних країнах Європи. Саме це і приваблює молодь. Навчання для іноземців є платне. Виняток — іноземці з картою поляка. Законодавство Польщі вимагає від державних вузів, щоб рік навчання вартував дві тисячі євро. Є ще одне правило: ці кошти покривають витрати на студента. Університет не може брати більше, ніж витрачає на навчання, і державні вузи не можуть заробляти на цьому. Тому на деяких факультетах із року в рік ціна поступово зменшується, наприклад, становить 1250 євро на міжнародних відносинах, чи 1500 на іноземних мовах. Чим більше іноземних студентів, тим дешевше навчання. Приватні вузи коштують дешевше, це теж залежить від напрямку. У деяких вартість становить 850-1500  євро на рік.  Але приватні вузи мають менший авторитет.

Як підтримує Польща студентів-випускників з-за кордону?  Є закон, згідно з яким іноземні студенти мають право після закінчення навчання два роки перебувати у Польщі, щоб знайти роботу. Поляки зацікавлені у цьому.

Наші контакти: