Радом

Радом

Радом (пол. Radom) – місто в центральній Польщі, на річці Млєчна, в 100 кілометрах на південь від столиці країни Варшави. До 1999 р. Радом був столицею Радомського воєводства, після адміністративної реформи 1999 р. входить до складу Мазовецького воєводства. Населення – 227 309 чоловік (2004).

Історія Радома

Поселення на місці нинішнього Радома виникло в VIII-IX столітті, в 1155 р. воно вперше згадано під ім’ям Радом. У 1340 р. король Казимир III заснував місто на місці колишнього поселення, яке стали називати Новий Радом.

У 1364 р. він став управлятися за магдебурзьким правом, в 1370 р. був закінчений собор св. Іоанна. У 1401 р. в Радомі була укладена польсько-литовська унія, спрямована проти Тевтонського ордену. У 1481 р. Радом стає де-факто столицею Польщі – після від’їзду до Литви короля Казимира IV його син Казимир, згодом зарахований до списку святих, правив країною з Радома. У 1505 р. в Радомі був прийнятий закон Nihil novi, який оформив шляхетську демократію в країні і закріпив права дворянства і сеймів (відомий також як Радомська конституція).

У XVII столітті на місто обрушилася низка лих – в 1628 р. сильна пожежа майже повністю знищила місто, пізніше під час війни зі шведами (так званий «Потоп») в 1660 р. Радом був розграбований шведською армією. У XVIII столітті місто поступово відновило втрачений статус.

У 1795 після Третього поділу Польщі Радом був анексований Австрією.

Після Першої світової війни він стає частиною Польщі, що знову отримала незалежність. Під час Другої світової війни Радом окупований нацистами, звільнений радянською армією 16 січня 1945

Пам’ятки міста Радом

  • Церква св. Венцеслава. Знаходиться на центральній площі Старого міста. Побудована в XIII столітті в готичному стилі.
  • Собор св. Іоанна Хрестителя, основу храму закладено королем Казимиром III, побудований в 1370 р. в готичному стилі, з тих пір багато разів перебудовувався.
  • Монастир і собор бернардинців(1468-1507).
  • Церква св. Трійці. Побудована в 1619-1627 рр.. в стилі бароко, перебудована в 1691 р. після пожежі.
  • Собор Діви Марії. Закінчено в 1908 р. Неоготичний стиль.
  • Протестантська церква(1785 р.)
  • Будівля ратуші(1848 р

 

2 - Радом

 

Radom Academy of Economics

       Академія Економіки в Радомі – найбільший приватний вищий навчальний заклад в регіоні, у якому готують кваліфікованих керівників бізнесу, уряду та громадських організацій, підготовлених ефективно реалізувати бізнес-проекти широкого спектру. Академія надає своїм студентам чудові умови для освіти: сучасні та функціональні навчальні корпуси, які поєднують історичний дух і новітні технології та сучасні методики навчання.

Навчальний заклад було засновано у 1998 році. Останні 7 років студенти Академії одержують нагороди  Primus Inter Pares. Ще одним вагомим плюсом Академії є те, що підгодовують до отримання міжнародних сертифікатів, таких як TOEIC, TOEFL, WiDaF TFI на всіх рівнях.

З лютого 2013 року при Академії функціонує  Локальна Академія CISCO, її програма навчання дає можливість отримати теоретичні і практичні знання в галузі проектування, розробки та обслуговування  комп’ютерних мереж.

Працюючи за Програмою ERASMUS, Академія надає своїм студентам можливість провести один чи два семестри навчання в одному зі 100 іноземних вузів в 17 країнах Європи. Насамперед – це вузи Греції,  Португалії, Фінляндії, Туреччини та Італії. Єдиною умовою участі в цій програмі – це знання англійської  мови на комунікативному рівні. Також, данна програма дозволяє пройти студентам тримісячну  практику на європейських підприємствах і установах, що дає можливість гарно себе зарекомендувати.

Академія в Радомі отримала престижний сертифікат «Надійний ВНЗ», присвоєний Польським Академічним  Інформаційним  Центром.

Наші контакти: